X
UniControls partnerem a hostitelem konference Safe4RAIL Mid-Term Conference

Společnost UniControls byla partnerem a hostitelem mezinárodní odborné konference Safe4RAIL Mid-Term Conference, která se uskutečnila ve čtvrtek 25. ledna 2018 v Praze v hotelu Courtyard by Marriott Prague City. Konference poskytla přehled o nové generaci systému TCMS – Train Control and Management System (systém nadřazeného řízení vlaku), který byl vyvinut v prvním roce projektu Safe4RAIL.

 

Konference přivítala účastníky z řad dodavatelů a výrobců železničních technologií, bezpečnostních odborníků a úřadů, jakož i zástupců akademické sféry v oblasti řízení vlaků a komunikačních systémů. Byly zde prezentovány koncepty pro integrovanou modulární platformu, které se skládají z middlewarového a síťového rámce. Další prezentace se týkaly podpůrných aspektů simulace a demonstrace. Richard Pecl, vedoucí vývojový pracovník SW ze společnosti UniControls, vystoupil v rámci odpolední části konference s přednáškou na téma Komunikace mezi vlakem a pozemními systémy (Train2Ground).

V současné době vzniká nový mezinárodní standard IEC 61375-2-6 "On-board to Ground Communication" definující komunikaci mezi vlakem a pozemními aplikacemi. UniControls vede v rámci projektu Safe4RAIL úkol návrhu a implementace testovacího prostředí pro validaci vlakových a pozemních zařízení využívajících tento protokol.

V posledních pěti letech jsme se zabývali hlavně vývojem platformy pro řídicí a informační systémy vlaku s komunikací na bázi Ethernet. Z těchto rozvojových projektů vznikla nová generace TCMS pod označením UNITRACK TCMSe (Train Control and Monitoring System based on Ethernet),“ říká Ing. Antonín Felber, generální ředitel společnosti UniControls.