X
UniControls dodá elektroměry pro rakouského národního dopravce ÖBB-Infrastruktur AG

UniControls podepsala rámcovou smlouvu na dodávky elektroměrů pro rakouského železničního národního dopravce ÖBB-INFRA AG na období 2017-2019. Zároveň obě firmy uzavřely partnerskou dohodu definující spolupráci v oblasti dodávek elektroměrů pro systém RAIL POWERBOX.

„Obě tyto smlouvy povedou k posílení pozice UniControls na trhu měření spotřeby elektrické energie drážních vozidel v evropském prostoru,“ říká Antonín Felber, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniControls a.s.

UniControls je vůbec první firmou v ČR, která s měřením trakční energie na hnacích kolejových vozidlech pro obchodní měření začínala a to již v roce 2009. V říjnu 2016 získala UniControls zakázku od SŽDC na dodávku měřicích skříní pro mobilní měření trakční energie elektrických lokomotiv. Do tendru, který vypsala SŽDC, se UniControls přihlásila s novým rozvaděčem ELC-201/A s vestavěným elektroměrem ELM-201. Tato, v pořadí již druhá zakázka na dodávky měřicích rozvaděčů pro SŽDC, s celkovým počtem 155 dodaných kusů posune UniControls na přední pozici v dosazování elektroměrů na paluby vlaků na evropských železnicích.